Strona głowna  /  LITERKI

każdego rana.

Skaczą, tańcują,

śpiewają piosneczki

takie z nas o to są Litereczki

W grudniu uczymy się:

Wiersz: D. Gellner ”Pada śnieg”

Pada śnieżek

Już ze śniegu mam kołnierzyk

Białe uszy i policzki

I śniegowe rękawiczki

A jak padać

nie przestanie, wiecie

co się ze mną stanie?

Będzie kino nie z tej ziemi

nos w marchewkę

mi się zmieni.

Piosenka: ,,Czy Mikołaj przyjdzie do nas?"

I. Przyjechał Mikołaj do naszego miasta

Szuka grzecznych dzieci, niespodzianki dla nich ma!

Lubi pić herbatkę przy kawałku ciasta

Więc go zaprosimy .Może nam coś da.?

Ref :I choć głośno krzyczała cała grupa, że niedobra zupa była zupa!

Chociaż chłopcy przeszkadzali i pani nie słuchali ,

Przybądź do nas Mikołaju, poprawimy się się!

Choć dziewczynki dziś zamknęły się w łazience

I miśkowi myły ręce.

II. Cztery renifery ciągną białe sanie

A na saniach worek tak wielki ,że ho ho

Mikołaja zaraz prośmy na śniadanie

Wszyscy razem zawołajmy.

BLOKI TEMATYCZNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ PIERWSZY: Co robimy w wolnym czasie?

TYDZIEŃ DRUGI: To już zima

TYDZIEŃ TRZECI: Święta tuż, tuż

TYDZIEŃ CZWARTY: Tutaj rosły paprocie

Dnia 14.12.17 r. odbyły się w naszej grupie oraz w grupie "Cyferki" eksperymenty i doświadczenia pt."Tajemnice świątecznego piernika". Stworzyliśmy z panią prowadzącą warsztaty chemiczną babkę świąteczną. Robiliśmy doświadczenia z drożdżami, proszkiem do pieczenia, mlekiem , pieprzem i płynem do naczyń,  rodzynkami i gazowaną wodą mineralną oraz doświadczenie dotyczące gęstości płynów.

6 grudnia - wybraliśmy się do kina na film pt. "Pierwsza gwiazdka".

Ale to tylko jedna z atrakcji tego dnia. Po seansie czekał na nas Mikołaj i wręczył upominki.

Dziękujemy!

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia. [źródło: Filmweb]

Dnia 01.12.17 wybraliśmy się do apteki aby poznać pracę farmaceuty.

24 listopada obchodziliśmy wraz z grupą Cyferki Święto Pluszowego Misia

Dnia 30.11.2017 odbyła się w naszej  grupie zabawa andrzejkowa z udziałem rodziców.

Były wróżby , tańce, zabawy integracyjne, konkursy, zagadki. Wszyscy wspaniale się bawili.

Dnia 16.11.17 odbyły się warsztaty pt. "Bębny w rytmie świata" prowadzone przez p. Andrzeja Kozackiego.

Dnia 14.11.17 uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej na podstawie książki D. Gellner „,Duszki, stworki i potworki”. Bawiliśmy się w przebieranki, rysowaliśmy potworki wg własnego pomysłu, słuchaliśmy czytanych wierszy przez p. bibliotekarkę.

10 listopada to szczególny dzień. Grupy zerówek: Cyferki, Literki, Figurki, Promyczki oraz gościnnie klasa I SP 39 - brały udział w uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która miała na celu poszerzenie wiedzy na temat ojczyzny i jej historii, rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz utrwalenie znajomości polskich symboli narodowych. Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i polskie tańce narodowe, kujawiak, krakowiak, grozik i trojak.

Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Samodzielnej Grupy Operacyjnej „PERUN”, którzy przygotowali prezentację multimedialną na temat działalności grupy oraz odczytali dekalog współczesnego patrioty. Dodatkową atrakcją był pokaz broni najnowszej generacji oraz możliwość wykonania zdjęcia w kamizelce i hełmie.

Dziękujemy!

Marcel z naszej grupy i Julia z grupy Cyferki

wzięli udział w III Miejskim Przeglądzie Piosenki pt. "Kolorowa jesień".

Julcia brawurowo odśpiewała piosenkę o kocie poszukującym parasola na słotną jesienną pogodę.

Marcelek wspaniale zaprezentował piosenkę o owocach.

Brawo nasi mali artyści.

Bracia Wilhelm Karl oraz Jacob Ludwig, którzy przeszli do historii jako sławni Bracia Grimm, w publikowanych baśniach, zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących. Dziś właściwie każde dzieło literackie, teatralne czy filmowe do pewnego stopnia inspirowane jest dorobkiem ich karier pisarskich.
26 października panteatr z Wrocławia zaprosił nas na przedstawienie pt. „Roszpunka” do MDK w Kazimierzu Górniczym.

Dnia 12.10.2017 w naszej grupie odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt "Warzywa i owoce".

SPOTKANIE  Z  ALPAKAMI

"Bo raz w roku jest dzień taki, że świętują przedszkolaki"!

20.09 - Dzień Przedszkolaka w Literkach, Cyferkach i Figurkach

15.09 - Międzynarodowy Dzień Kropki w grupach: Literki i Cyferki

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-17