Strona głowna  /  FIGURKI

Nauczyciele:

mgr Małgorzata Białoń - nauczyciel mianowany

mgr Justyna Rzegoczan - nauczyciel stażysta

Drużyną figurek jesteśmy już w szkole,

bawimy się pięknie

z paniami w kole.

Dbamy o rzeczy,

sprzątamy sale,

takie z nas zuchy,

mądre, wspaniałe.

W czerwcu uczymy się:

"Wesołe wakacje"

Ruszył już pociąg nasz,

mknie po torach,

a za oknem przesuwa się świat,

drzew gałęzie kłaniają się nisko,

pokazując kolory swych szat.

Ref.: Wesołe wakacje zaczęły się dzisiaj,

żegnamy przedszkole, kolegów i misia,

wzywają nas pola zielone i las, niech żyją wakacje!

wyruszyć już czas.

W dole rzeka się wije błękitna,

wytyczając do morza swój szlak,

już na dobre zaczęło się lato i z

radości rozśpiewał się ptak.

Ref.: Wesołe wakacje zaczęły się dzisiaj..

Na wakacje pędzimy przed siebie,

swoim szumem pozdrawia nas wiatr,

gdzieś za nami zostały równiny i witają nas już szczyty Tatr.

Bloki tematyczne - czerwiec:

Temat 1 tydzień: Takie same i inne

Temat 2 tydzień : Na naszym podwórku

Temat 3 tydzień : Nadszedł czas wakacji

Temat 4 tydzień: Czym jedziemy na wakacje?

MALI

KIBICE

Przegląd tańców ludowych. Zatańczyliśmy Krakowiaka! :)

Wycieczka do Żarek. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia pszczół.

Mogliśmy samodzielnie zrobić świeczkę z węzy pszczelej! Było fantastycznie :)

W Figurkach zrobiło się wakacyjnie!!! Cóż poradzić, taka pogoda... :D

Mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie przygotowane przez nauczycieli przedszkola. Dziękujemy :)

28 maja - „W kraju Orła Białego” - to międzyprzedszkolny quiz, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 59 w Sosnowcu - w którym brały udział dzieci z grup najstarszych. Oliwier (Cyferki), Ola (Figurki), Konrad (Literki) – wykazali się szeroką wiedzą m.in. na temat polskichsymboli narodowych, wyglądu mapy konturowej Polski oraz położenia morza, gór i najważniejszych miast, przez które przepływa Wisła. Rozpoznały postacie sławnych Polaków (F. Chopin, A. Mickiewicz, J. Piłsudski), wskazały pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego. Gratulujemy naszym małym patriotom!

Warsztaty z prezentami na Dzień Mam. Było super!

Łamigłówki dla mądrej główki – pod tym hasłem 27 kwietnia dzieci 6-letnie z okolicznych sosnowieckich przedszkoli uczestniczyły w Międzyprzedszkolnej Mini Olimpiadzie Matematycznej. Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia, znajomością figur geometrycznych, umiejętnością dodawania, odejmowania, rozwiązywania zadań tekstowych, czy innych działań. Nasze przedszkole reprezentowali: Kaja z Figurek, Tymoteusz z Cyferek i Wojtek z Literek. Brawo mali matematycy! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

"Nowe przygody Koziołka Matołka" - przedstawienie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 39

Dnia 12.04 odbyło się przedstawienie dla grup młodszych ( gr.Pszczółek Muchomorków, Motylków, Biedronek, Krasnali,Stokrotek).

W inscenizacji "Rzepki"  J.Tuwima wystąpiła grupa Figurek, która nie tylko pięknie deklamowała wierszyki, ale również wspaniale odtańczyła wplecione w scenariusz znane przeboje tj. ,,Ja Rosnę", ,,Gan-gam style", ,,Kaczuchy",, Łapy-Łapy", ,,Jam jest Żabcia.." i inne.

Grupy młodsze chętnie się  przy przedstawieniu bawiły: tańczyły i śpiewały.

Braliśmy udział w warsztatach chemicznych. Mogliśmy samodzielnie pracować i doświadczać różnych eksperymentów :)

Warsztaty wielkanocne - było extra!!! :)

W sali Figurek zawitała wiosna! Czekamy na kwiatuszki i zielone listki :)

Dnia 09.03.18 zerówki odwiedziła pani policjantka,

pan policjant i Sznupek - maskotka śląskiej Policji.

Pani policjantka zapoznała dzieci z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami

np. obcy niebezpieczny, kontakt z psem, zgubienie się dziecka w dużym sklepie.

Rozmawialiśmy również na temat zasad ruchu drogowego i numerów alarmowych.

Dzieci otrzymały wskazówki jak się należy zachować w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach .

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panie ze Szkoły Podstawowej nr 39.

Było świetnie i szkoła nie jest nam już straszna! :)

Nasi przyjaciele kosmici ;-)

WALENTYNKI  W GRUPACH  FIGURKI, LITERKI I CYFERKI

W ostatni piątek odwiedziły grupy Cyferek,Figurek,Literek i Promyków panie wolontariuszki ze swoimi pieskami,- była to akcja "Ręka w Łapę" ze Schroniska w Sosnowcu.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom ogromnie dziękujemy za dar serca, który w całości został przekazany do schroniska w Milowicach.

Zapraszamy na kiermasz kartek świątecznych!!!

MIKOŁAJ  W  NASZEJ  GRUPIE

10 listopada to szczególny dzień. Grupy zerówek: Cyferki, Literki, Figurki, Promyczki oraz gościnnie klasa I SP 39 - brały udział w uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która miała na celu poszerzenie wiedzy na temat ojczyzny i jej historii, rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz utrwalenie znajomości polskich symboli narodowych. Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i polskie tańce narodowe, kujawiak, krakowiak, grozik i trojak.

Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Samodzielnej Grupy Operacyjnej „PERUN”, którzy przygotowali prezentację multimedialną na temat działalności grupy oraz odczytali dekalog współczesnego patrioty. Dodatkową atrakcją był pokaz broni najnowszej generacji oraz możliwość wykonania zdjęcia w kamizelce i hełmie.

Dziękujemy!

Zabawa w Halloween!

Jesienne jeżyki

Wycieczka do Wydziału Nauk o Ziemi.

Słuchaliśmy bardzo ciekawych zajęć na temat powietrza oraz życia dinozaurów :)

Świetnie bawiliśmy się podczas uroczystości przywitania Jesieni,

przygotowanej przez naszych kolegów z grupy Promyczki :)

Uwielbiamy prace plastyczne :)

W ubiegłym tygodniu robiliśmy owocowy kompon

wykorzystując bibułowe kuleczki :)

"Bo raz w roku jest dzień taki, że świętują przedszkolaki"!

20.09 - Dzień przedszkolaka w Figurkach, Cyferkach i Literkach

Ostatnia aktualizacja: 2018-06-20