Strona głowna  /  KRASNALE

Hopsa, hopsa sa,
Jemy mrówki, żabie łapki,
Oj tak tak, oj tak tak,
 A na głowach krasne czapki,
To nasz, to nasz znak.

W miesiącu wrześniu uczymy się:

PIOSENKA:,, Każdy chciałby być kierowcą”

Tyle samochodów jeździ po ulicach,

a każdy kierowca świetnie zna przepisy.

My zasady ruchu też już dobrze znamy,

bo jako piesi po drogach się poruszamy.

Ref.

Wiemy, że światło czerwone znaczy stop,

Zielone zaś- możesz iść!

Znaki drogowe trzeba znać,

by bezpiecznym być!

Gdy już będę duży, kierowcą zostanę

I przepisy ruchu poznam doskonale.

Będę miał samochód, no i prawo jazdy

jak mama, tata, ciocia, wujek i dziadek.

WIERSZ: "Na pomoc" I. Salach

Gdy przytrafi się wypadek,

wiem, co trzeba robić.

Nauczyła mnie mama,

do kogo zadzwonić.

Gdy się zderzą samochody,

okradną Alicję,

997 stukam,

dzwonię na policję.

Widać z okna ogień,

chmurę, jak noc czarną,

998 stukam,

wzywam straż pożarną.

Gdy ktoś złamie rękę, nogę

albo się skaleczy,

999 to numer, gdzie pan doktor leczy.

A gdy w domu czasem

potrzebuję pomocy,

do babci mogę dzwonić

rano, wieczorem i w nocy.

BLOKI TEMATYCZNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ:

-To jestem ja

-Moja grupa

-Moja droga do przedszkola

-Idzie jesień…przez las, park

KP DO JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GRUP KRASNALE, BIEDRONKI DO NABYCIA U KONSULTANTA Z NOWEJ ERY P. EWY KOWALCZYK NR TEL KONTAKT: 734-448-618

W dniu 14.09. 2018 r.  piątek  Krasnale  poznały  nowy instrument - keyboard . Brały udział  w zabawach muzyczno ruchowych prowadzonych przez nauczyciela ze Szkoły Muzycznej

W dniu 13.09.2018 r. czwartek Krasnale zostały dzielną Drużyną Kangura i bawiły  się w ogrodzie przedszkolnym z piłkami pod okiem trenerów. Hip Hip Hura, niech żyje Drużyna Kangura!!!

Krasnale bawią się w poszukiwaczy skarbów. Wspólnie z grupą Biedronki oraz pomocą mapy dzieci szukały skarbu , który był ukryty na terenie ogrodu przedszkolnego.

„ POD SKAŁKĄ”

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego.

Dnia 18.09.2018 r. „Krasnale” i „ Stokrotki” spędziły bardzo miłe chwile w gospodarstwie.
Dzieci przywitane zostały poczęstunkiem, zwiedziły wiejską chatę z mnóstwem eksponatów dawnej wsi. Odwiedziły zwierzęta znajdujące się w zagrodach: kuce, lamy, osła, daniele, kozy, kury, króliki, gęsi, kaczki Mandarynki i Karolinki. Przedszkolaki wykonały „zwierzaki cudaki” z ziemniaków, wysłuchały opowieści o wędrówkach ziemniaka, Jadły watę na patyku pieczone ziemniaki i frytki. Dzieciom dopisywał doskonały humor, wycieczka bardzo podobała się naszym przedszkolakom.

ALE HECA – ALE DRAKA

DZIŚ ŚWIĘTUJEMY „ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”.

Dzieci z grupy „ Krasnale” i „Biedronki” spotkały się 20.09.2018r. na wspólnej uroczystości z okazji „Dnia Przedszkolaka”

To było bardzo miłe i udane spotkanie. Przedszkolaki wspaniale bawiły się wspólnie, wszystkim dopisywał świetny humor.

Po powitaniu dzieci, odczytaniu listu od Rzecznika Praw  Dziecka i wspólnych zabawach,
„ Krasnale” i „Biedronki” słuchając pięknej piosenki grupy Pod Budą – List do Świata.
rysowały   swój wymarzony Świat. POWSTAŁY PRZEPIĘKNE PRACE. Zostały one wyeksponowane na placu przed przedszkolem.

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-20