Kontakt
PRZEDSZKOLE MIEJSKIE nr44
Strona głowna  /  Imprezy
Imprezy
My to organizujemy...
 
 
 
 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Wyjazd do sali zabaw MAXYMEK 14.06.2018

13.06.2018 ODWIEDZILI NAS PRZED STAWICIELE SOSNOWIECKICH WODOCIĄGÓW,

KTÓRZY PRZYGOTOWALI DLA NAS POKAZ MULTIMEDIALNY I PRZEPROWADZILI Z PRZEDSZKOLAKAMI POGADANKĘ

NA TEMAT: ,,JAK POSTĘPUJEMY  Z NIEPOTRZEBNYM JEDZENIEM"

W RAMACH AKCJI ,,STOP SZCZURZAKOM"

12.06.2018 ROKU W RAMACH OBCHODÓW 100- LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI DZIECI Z GRUP 3 i 4-LATKÓW

ZAPREZENTOWAŁY ZNANE I LUBIANE TAŃCE REGIONALE Z RÓŻNYCH STRON POLSKI.

5.06 - Pszczółki i Zajączki obchodzą Dzień Dziecka na dworze

 

Starszaki z "zerówek" na przedstawieniu plenerowym nawiązującym do treści ekologicznych i poszanowania przyrody, w wykonaniu nauczycieli.

Na motywach bajki o Jasiu i Małgosi.

 

1 CZERWCA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

28 maja - „W kraju Orła Białego” - to międzyprzedszkolny quiz, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 59 w Sosnowcu - w którym brały udział dzieci z grup najstarszych. Oliwier (Cyferki), Ola (Figurki), Konrad (Literki) – wykazali się szeroką wiedzą m.in. na temat polskichsymboli narodowych, wyglądu mapy konturowej Polski oraz położenia morza, gór i najważniejszych miast, przez które przepływa Wisła. Rozpoznały postacie sławnych Polaków (F. Chopin, A. Mickiewicz, J. Piłsudski), wskazały pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego. Gratulujemy naszym małym patriotom!

 

Nasze przedszkole reprezentowane przez Wiktorię i Anię z gr. ,,Biedronki", Maję, Kalinę,Nadię, Emilkę,Natalię, Martynkę z gr. ,,Promyki" pod opieką Pani Kariny i Pana Kamila zakwalifikowało sie do finału 25 Międzyprzedszkolnego Konkursu Twórczości Muzycznej ,,Nutka"

 

Nasze przedszkolaki w składzie Bartek z gr. ,,Literki", Wiktoria i Ania z gr. ,,Biedronki", Maja, Kalina,Nadia, Emilka,Natalia, Martynka z gr. ,,Promyki" pod opieką Pani Renaty, Kariny i Pana Kamila  reprezentowały Naszą placówkę w KONKURSIE AKADEMIA MŁODYCH TALENTÓW zorganizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 45. Dziewczynki zaprezentowały ,,Taniec Elfów" i zajęły II Miejsce, a Bartrek zaprezentował swoje umiejętności sportowe i matematyczne i zajął III MIEJSCE. Wszystkim gorąco gratulujemy.

Łamigłówki dla mądrej główki – pod tym hasłem 27 kwietnia dzieci 6-letnie z okolicznych sosnowieckich przedszkoli uczestniczyły w Międzyprzedszkolnej Mini Olimpiadzie Matematycznej. Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia, znajomością figur geometrycznych, umiejętnością dodawania, odejmowania, rozwiązywania zadań tekstowych, czy innych działań. Nasze przedszkole reprezentowali: Kaja z Figurek, Tymoteusz z Cyferek i Wojtek z Literek. Brawo mali matematycy! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

 

26 kwietnia drużyna w składzie: Błażej (gr. Cyferki), Filip i Maja (gr. Literki) wzięli udział w 26 Meetingu Ekologicznym w Przedszkolu Miejskim Nr 40 w Sosnowcu.

Nasi reprezentanci wykazali się wiedzą o ochronie środowiska, prowadzili obserwacje doświadczeń i wykonali szereg ciekawych zadań. Jednym z nich było "zbudowanie" wodociągu", który doprowadza wodę na bezludną wyspę. 

 

 

Dnia 17.04.18r. dziewczynki Julia i Zuzia z grup 6-latków uczestniczyły w V edycji konkursu kulinarnego „Gotujące Brzdące”. Wraz z nauczycielką dzieci robiły kolorowy makaron i konkursowe pesto. Były zabawy, zagadki oraz porady pana dietetyka dotyczące zdrowego odżywiania.

Na zakończenie była ocena potraw, nagrody, degustacja i pamiątkowe zdjęcia.

 

Dnia 12.04 odbyło się przedstawienie dla grup młodszych ( gr.Pszczółek Muchomorków, Motylków, Biedronek, Krasnali,Stokrotek).

 W inscenizacji "Rzepki"  J.Tuwima wystąpiła grupa Figurek, która nie tylko pięknie deklamowała wierszyki, ale również wspaniale odtańczyła wplecione w scenariusz znane przeboje tj. ,,Ja Rosnę", ,,Gan-gam style", ,,Kaczuchy",, Łapy-Łapy", ,,Jam jest Żabcia.." i inne.

Grupy młodsze chętnie się  przy przedstawieniu bawiły: tańczyły i śpiewały. 

 

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

21 MARCA - POWITANIE WIOSNY W ZERÓWKACH

"Maszeruje wiosna a ptaki wokoło
lecą i świergoczą głośno i wesoło
Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat
gdy go w górę wznosi - zielenieje świat.."

POWITANIE WIOSNY W GRUPACH NAJMŁODSZYCH- KOTKI, MYSZKI I ZAJĄCZKI

20 MARCA ROZSTZRYGNIETO MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY 

PT. ,,WIOSNA, WIOSNA RADOSNA”

BARDZO SERDECZNIE DZIEKUEMY ZA PIĘKNE PRACE

 

W piątek – 16.03.2018 obchodziliśmy w przedszkolnych zerówkach” Dzień św. Patryka- irlandzkie święto narodowe i religijne.

 Dzieci ubrane na zielono- kolor nawiązujący do krajobrazu Irlandii -wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem „Leprechaun”. Nie mogło zabraknąć skocznej irlandzkiej muzyki, ciekawostek związanych z Irlandią oraz legendy o Świętym Patryku. Po prezentacji multimedialnej , dzieci brały udział w quizie o Irlandii , który zdały celująco. Kończąc zabawę dzieci z poszczególnych grup symbolicznie odcisnęły zieloną dłoń na mapie Irlandii oraz od organizatorów uroczystości – Pani Oli , Pani Małgosi oraz Pana Kuby dostały pamiątkowe znaczki przedstawiające skrzata „ Leprechaun” z koniczyną.

16.03 - MAM TALENT RECYTATORSKI - pod takim hasłem dzieci z grupy Krasnale prezentowały grupom Cyferki i Literki twórczość polskich poetów piszących wiersze dla dzieci.

Pojawiła się m.in. Samochwała, Słoń Trąbalski, przenieśliśmy się na chwilę na Wyspy Bergamuta, odwiedziliśmy niezbyt dobrze wychowaną Kwokę, 

przypomnieliśmy sobie wiele wierszy, które bawią, ale i uczą oraz wychowują. 

Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

 

 

Dnia 15.02.2018r chłopcy (Jeremi, Wojtek i Paweł) z naszego przedszkola, z grup zerówek (Literki i Cyferki)

zdobyli I miejsce na olimpiadzie zimowej zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim nr 46. Na początku było uroczyste ślubowanie, następnie zabawy integracyjne, różne dyscypliny sportowe, zawody w sali gimnastycznej oraz w ogrodzie przedszkolnym. Na zakończenie wyłoniono zwycięzców, wręczono medale , były brawa, poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy świetnie się bawili.

 

WALENTYNKI  W  GRUPACH: FIGURKI,  CYFERKI,  LITERKI

 

W miesiącu listopadzie oraz grudniu 2017r. dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola brali udział w dwóch akcjach charytatywnych 

"Zbiórka dla kocurka" oraz "Szlachetna paczka"( współpraca ze Szkołą Podstawową nr 39).

16 stycznia - Bal Karnawałowy w przedszkolu.

Fotorelacja z balu 3-latków

Fotorelacja z grup zerówek

 

 

26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018 w Hali Dorian w Sosnowcu,  jego celem było  pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.Byliśmy tam również tzn. rodzice i dzieci z naszego przedszkola. Grupa "Literki" i "Promyczki" wystąpiły na dużej  scenie. Dzieci świetnie się bawiły, były brawa i pamiątkowe zdjęcia.

13 grudnia Zosia i Wojtuś z gr. Cyferki oraz Maja z gr. Literki wzięli udział w XII Quizie Bajkowym „Z bajką za pan brat”,w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 55 w Sosnowcu.

Dzieci wykazały się szeroką znajomością bajek J. Tuwima, J. Brzechwy, J Porazińskiej oraz przysłów opisanych w książce G. Kasdepke. Zdobyliśmy zaszczytne II miejsce! Gratulujemy naszym młodym czytelnikom!

 

W dniu 11.12.2017 w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie z Prezydentem Miasta Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim oraz zaproszonymi gośćmi. Pani Radna Miasta Sosnowca Wanda Olko, Pan Radny Miasta Sosnowca Kamil Wnuk, Prezes ZNP w Sosnowcu Iwona Załucka, Pani Kierownik Biblioteki Miejskiej nr 15 Małgorzata Międzybrodzka.

Pani wicedyrektor Renata Kamienowska powitała wszystkich gości i oficjalnie rozpoczęła spotkanie.

Pan Prezydent czytał bajkę świąteczną dzieciom.

Dzieci wysłuchały bajki pt, "Wigilia Bożego Narodzenia". Spotkanie urozmaicał magiczny charakter nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo Pani Wanda Olko, przebrana w strój Czerwonego Kapturka, przypomniała dzieciom jak piękna jest to bajka i z wielkiego kosza Pani Wandy, który trzymała w ręce ukazały się słodkości dla dzieci z Naszego Przedszkola. Radny Miasta Sosnowca Pan Kamil Wnuk również przeczytał bajkę pt "Chory kotek".

Pan Prezydent i wszyscy zaproszeni goście zobaczyli Nasze dzieci w programie artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję:

Prowadząca Pani Jolanta Hałat - Kwiecień przy pomocy wróżki Barbary Dębickiej zapraszały kolejno do występów:

Pana Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego powitała wierszem Wiktoria z grupy Krasnale. Ada z grupy Biedronki zaprosiła na występy wierszem i poprosiła o brawa. Kolędę zaśpiewały dzieci z grupy Biedronki i Motyle przy akompaniamencie gitary Pani Pauliny Paterak. Kolędę zagrały na dzwonkach chromatycznych dzieci z grupy Stokrotki, a zaśpiewała i zagrała wspólnie z dziećmi Pani Edyta Florczyk. Taniec "Reniferki"- zatańczyły dzieci z grupy Stokrotki przygotowane przez Karinę Krupę -Juda i Kamil Adamus. Na koniec absolwentka naszego przedszkola Marta i uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu zaśpiewała kolędę „ Gdy śliczna panna”.

Spotkanie zakończyła życzeniami świątecznymi Pani Jolanta Hałat - Kwiecień.

 

W dniu 04.12.2017 r., odbyło się Przedstawienie pt "Wilk u dentysty" z udziałem dzieci i nauczycieli.

Dzieci dowiedziały się, że należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, szczególnie po jedzeniu i przed pójściem spać,  rozumieją konieczność szczotkowania zębów pastą z fluorem,  rozumieją konieczność ograniczania słodyczy, potrafią wybrać pokarmy przyjazne dla zębów,  dostrzegają potrzebę regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Było miło i sympatycznie, tak jak powinno być u dentysty. 

 

30 LISTOPADA 2017 DZIECI Z GRUPY ,,STOKROTKI"

ZORGANIZOWAŁY DLA SWOICH STARSZYCH I MŁODSZYCH KOLEGÓW TEATRZYK CIENI

,,BAJKI".

13 listopada 2017 roku nauczyciele z grup:

Krasnale, Biedronki i Motyle przygotowali przedstawienie z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek

pt. "Wszystko zaczyna się od bajki".

W przedstawieniu wykorzystano postacie z wielu znanych bajek, takie jak:  Czerwony Kapturek i wilk, Kopciuszek,

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Jaś i Małgosia oraz smerfy. W występie brali udział zarówno aktorzy- nauczyciele, jak również kukiełki.

Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. "Fantazja".

 

 

10 listopada to szczególny dzień. Grupy zerówek: Cyferki, Literki, Figurki, Promyczki oraz gościnnie klasa I SP 39 - brały udział w uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która miała na celu poszerzenie wiedzy na temat ojczyzny i jej historii, rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz utrwalenie znajomości polskich symboli narodowych. Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i polskie tańce narodowe, kujawiak, krakowiak, grozik i trojak.

Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Samodzielnej Grupy Operacyjnej „PERUN”, którzy przygotowali prezentację multimedialną na temat działalności grupy oraz odczytali dekalog współczesnego patrioty. Dodatkową atrakcją był pokaz broni najnowszej generacji oraz możliwość wykonania zdjęcia w kamizelce i hełmie.

Dziękujemy!

 

 

 

ŚWIĘTO  BAJKI  W ZERÓWCE

 

 

Zabawa Halloween

31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy. W tym dniu dzieci z grupy 4 latków : „ Motyle” , „Muchomory” i „Pszczoły” przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. Zabawę prowadzili : Pani Karolina i Pan Kuba. Krotko mówiąc: zabawa była super!!!

 

 

 

Dnia 13 października 2017 roku nauczyciele

i dzieci z grup: Krasnale , Biedronki i Motyle

przygotowali przedstawienie z wykorzystaniem kukiełek - sylwet warzyw .

Zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.

Dzieci z wielką radością i ogromnym zdziwieniem obserwowały swoich rówieśników i nauczycieli.

Warzywa, które znajdowały się na straganie były podarowane przez dzieci z przedszkola.

Wszystkie zostały spakowane i zawiezione do Mini Zoo w Kazimierzu Górniczym -

jako podarunek zwierzętom tam żyjącym.

"Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy" -

każdy dorosły jak również małe dziecko zna wiersz Jana Brzechwy

oraz wartości jakie z niego płyną. Warzywa i owoce to nieodzowny element zdrowej diety każdego człowieka.

W trakcie przedstawienia wszystkie dzieci wspólnie śpiewały piosenkę "Witaminki" i "Ogórek"

Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami.

Dziękujemy i zapraszamy częściej.

 

 

 „Powitanie Jesieni”

W dniu 25.09.2017 dzieci z grup : „Pszczoły” , „Muchomory” i „Motyle” powitały kolorową jesień.

Celem imprezy było wzbogacenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym dniu każda z grup miała przypisany swój jesienny kolor. Wraz z Panią Jesienią dzieci bawiły się przy jesiennych piosenkach, brały udział w wielu wesołych zabawach i konkursach. Dzięki tej wesołej uroczystości, każdy nawet najmłodszy przedszkolak z pewnością zapamiętał, że zawitała do nas nowa pora roku. W tytułowej roli Pani Jesieni wystąpiła Karolina Leśniewska.

 

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu.

W ramach programu DRAMA W ŻYCIU PRZEDSZKOLAKA w dniu 22.09.2017 r, odbyło się przedstawienie

pt" GRZYBOBRANIE" z udziałem dzieci i nauczycieli.

Dzieci z grupy Krasnale i Biedronki

prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Przedstawienie swoją treścią nawiązywało do powitania pory roku - Jesieni.

Nie zabrakło więc zagadek dotyczących jesieni,

zaproszone grupy wspólnie odpowiadały na pytania

dotyczące tej przepięknej pory roku jaką jest jesień.

 

 

3-LATKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

20.09.2017 WSZYSTKIE NASZE PRZEDSZKOLAKI BARDZO HUCZNIE OBCHODZIŁY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

OTO KRÓTKI FOTOREPORTAŻ:

 

 GRUPY 3-LATKÓW :KOTKI, ZAJĄCZKI I MYSZKI WSPÓLNIE ŚWIĘTOWAŁY TEN DZIEŃ.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ZERÓWKACH: CYFERKACH, LITERKACH I FIGURKACH

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2018-06-17