Strona głowna  /  Imprezy
Imprezy
My to organizujemy...

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.  8 listopada w Naszych grupach obchodziliśmy  Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień: podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią tego wyjątkowego święta, wspólnie odśpiewały Hymn Polski, recytowały wiersz Władysława Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka", uczestniczyły w zajęciach plastycznych podczas, których wykonały piękne : kotyliony, albumy o Polsce i wyklejały kontury naszego kraju.

Co to jest Polska? - spytał Jaś w przedszkolu
- Polska to wieś i las i zboże w polu
i szosa, która pędzi autobus

i samolot co leci wysoko nad tobą.
- Polska to miasto, strumień i rzeka

i komin fabryczny co dymi z daleka,
a nawet obłoki co pod niebem mkną.
- Polska to także twój rodzinny dom...”

8 listopada grupy Zajączki i Pszczółki oraz Promyczki spotkały się na uroczystości połączonej z quizem wiedzy o Polsce z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat swojego kraju, jego symboli narodowych, czy ważnych miejsc. Przedszlaki zaśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowały Katechizm polskiego dziecka.

14.10.2019 ODWIEDZILIŚMY ,,KLUB BAKCYL",
GDZIE AMATORSKI TEATR STREFY SENIORA PRZYGOTOWAŁ DLA PRZEDSZKOLAKÓW
PRZEDSTAWIENIE PT. ,,CZERWONY KAPTUREK".
PO PRZEDSTAWIENIU PRZEDSZKOLAKI BAWIŁY SIĘ WSPÓLNIE Z PANIĄ BEATKĄ.
DODATKOWO WSPARLIŚMY NASZEGO PRZEDSZKOLAKA KUBUSIA.

Teatrzyk w przedszkolu: "Przygody technoludka"

ROK SZKOLNY 2019/2020

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-12