Strona głowna  /  Imprezy
Imprezy
My to organizujemy...

ROK SZKOLNY 2017/2018

W dniu 04.12.2017 r., odbyło się Przedstawienie pt "Wilk u dentysty" z udziałem dzieci i nauczycieli.

Dzieci dowiedziały się, że należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, szczególnie po jedzeniu i przed pójściem spać,  rozumieją konieczność szczotkowania zębów pastą z fluorem,  rozumieją konieczność ograniczania słodyczy, potrafią wybrać pokarmy przyjazne dla zębów,  dostrzegają potrzebę regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Było miło i sympatycznie, tak jak powinno być u dentysty.

30 LISTOPADA 2017 DZIECI Z GRUPY ,,STOKROTKI"

ZORGANIZOWAŁY DLA SWOICH STARSZYCH I MŁODSZYCH KOLEGÓW TEATRZYK CIENI

,,BAJKI".

13 listopada 2017 roku nauczyciele z grup:

Krasnale, Biedronki i Motyle przygotowali przedstawienie z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek

pt. "Wszystko zaczyna się od bajki".

W przedstawieniu wykorzystano postacie z wielu znanych bajek, takie jak:  Czerwony Kapturek i wilk, Kopciuszek,

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Jaś i Małgosia oraz smerfy. W występie brali udział zarówno aktorzy- nauczyciele, jak również kukiełki.

Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. "Fantazja".

10 listopada to szczególny dzień. Grupy zerówek: Cyferki, Literki, Figurki, Promyczki oraz gościnnie klasa I SP 39 - brały udział w uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która miała na celu poszerzenie wiedzy na temat ojczyzny i jej historii, rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz utrwalenie znajomości polskich symboli narodowych. Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i polskie tańce narodowe, kujawiak, krakowiak, grozik i trojak.

Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Samodzielnej Grupy Operacyjnej „PERUN”, którzy przygotowali prezentację multimedialną na temat działalności grupy oraz odczytali dekalog współczesnego patrioty. Dodatkową atrakcją był pokaz broni najnowszej generacji oraz możliwość wykonania zdjęcia w kamizelce i hełmie.

Dziękujemy!

ŚWIĘTO  BAJKI  W ZERÓWCE

Zabawa Halloween

31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy. W tym dniu dzieci z grupy 4 latków : „ Motyle” , „Muchomory” i „Pszczoły” przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. Zabawę prowadzili : Pani Karolina i Pan Kuba. Krotko mówiąc: zabawa była super!!!

Dnia 13 października 2017 roku nauczyciele

i dzieci z grup: Krasnale , Biedronki i Motyle

przygotowali przedstawienie z wykorzystaniem kukiełek - sylwet warzyw .

Zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.

Dzieci z wielką radością i ogromnym zdziwieniem obserwowały swoich rówieśników i nauczycieli.

Warzywa, które znajdowały się na straganie były podarowane przez dzieci z przedszkola.

Wszystkie zostały spakowane i zawiezione do Mini Zoo w Kazimierzu Górniczym -

jako podarunek zwierzętom tam żyjącym.

"Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy" -

każdy dorosły jak również małe dziecko zna wiersz Jana Brzechwy

oraz wartości jakie z niego płyną. Warzywa i owoce to nieodzowny element zdrowej diety każdego człowieka.

W trakcie przedstawienia wszystkie dzieci wspólnie śpiewały piosenkę "Witaminki" i "Ogórek"

Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami.

Dziękujemy i zapraszamy częściej.

„Powitanie Jesieni”

W dniu 25.09.2017 dzieci z grup : „Pszczoły” , „Muchomory” i „Motyle” powitały kolorową jesień.

Celem imprezy było wzbogacenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym dniu każda z grup miała przypisany swój jesienny kolor. Wraz z Panią Jesienią dzieci bawiły się przy jesiennych piosenkach, brały udział w wielu wesołych zabawach i konkursach. Dzięki tej wesołej uroczystości, każdy nawet najmłodszy przedszkolak z pewnością zapamiętał, że zawitała do nas nowa pora roku. W tytułowej roli Pani Jesieni wystąpiła Karolina Leśniewska.

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu.

W ramach programu DRAMA W ŻYCIU PRZEDSZKOLAKA w dniu 22.09.2017 r, odbyło się przedstawienie

pt" GRZYBOBRANIE" z udziałem dzieci i nauczycieli.

Dzieci z grupy Krasnale i Biedronki

prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Przedstawienie swoją treścią nawiązywało do powitania pory roku - Jesieni.

Nie zabrakło więc zagadek dotyczących jesieni,

zaproszone grupy wspólnie odpowiadały na pytania

dotyczące tej przepięknej pory roku jaką jest jesień.

3-LATKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

20.09.2017 WSZYSTKIE NASZE PRZEDSZKOLAKI BARDZO HUCZNIE OBCHODZIŁY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

OTO KRÓTKI FOTOREPORTAŻ:

GRUPY 3-LATKÓW :KOTKI, ZAJĄCZKI I MYSZKI WSPÓLNIE ŚWIĘTOWAŁY TEN DZIEŃ.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ZERÓWKACH: CYFERKACH, LITERKACH I FIGURKACH

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-10