Strona głowna  /  MUCHOMORY
MUCHOMORY

NAUCZYCIELE   : mgr  Halina Makówka - nauczyciel mianowany
                                           mgr Jakub Rzepczyński - nauczyciel mianowany

Wesoła grupa spod znaku „ Muchomora” z uśmiechem na twarzy chodzi do przedszkola.
Wszyscy się tu dobrze znamy, bardzo lubimy i miło czas ze sobą spędzamy.
Z wielkim entuzjazmem, chętnie się uczymy, lubimy pracować wiemy, że w przedszkolu
nie można leniuchować.
Rysujemy, malujemy, wytrwale ćwiczymy, chętnie na uroczystościach przedszkolnych tańczymy. Na wycieczki wyjeżdżamy, pełni wrażeń z nich wracamy.
Uwielbiamy gry, zabawy, wesołe piosenki, bo „ Muchomor” to przedszkolak zawsze uśmiechnięty.

W maju uczymy się:

PIOSENKA:

WIERSZ:

BLOKI TEMATYCZNE NA MIESIĄC MAJ:

TYDZIEŃ PIERWSZY:

TYDZIEŃ DRUGI

TYDZIEŃ TRZECI :

TYDZIEŃ CZWARTY:

TYDZIEŃ PIĄTY:

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA w grupach : "Pszczoły" , "Muchomory" i "Motyle"

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

GRUPA „MUCHOMORKI” W TEATRZE

Dnia 22.01.2018 grupa „Muchomorki” wybrała się do Sosnowieckiego Teatru Zagłębia na lekcję teatralną prowadzoną przez prawdziwego aktora. Dzieci miały możliwość obejrzenia większości pomieszczeń , które znajdują się w teatrze oraz pobawić się razem na prawdziwej scenie. Lekcja teatralna bardzo się wszystkim podobała, było dużo śmiechu i radości.

Andrzejki to dzień zabaw i wróżb. Każdy pragnie dowiedzieć się co go czeka w przyszłości.

Przedszkolaki jak na ten dzień przystało z wielką ciekawością odsłaniały tajemnice swojej przyszłości.

Takie spotkanie Andrzejkowe odbyło się 30.11.2017r w grupie Muchomorów

i Pszczółek. Wróżka Karolina wraz z Czarodziejem Jakubem przepowiadali dzieciom kim będą z zawodu, jakimi będą osobami, jak również czego powinni przestrzegać i na co uważać. Nie zabrakło również najbardziej popularnej wróżby jaką jest lanie wosku i odczytywanie jego kształtów. Wszystkie wróżby przeplatane były z zabawami oraz tańcami.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Zabawa Halloween

31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy. W tym dniu dzieci z grupy 4 latków : „ Motyle” , „Muchomory” i „Pszczoły” przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. Zabawę prowadzili : Pani Karolina i Pan Kuba. Krotko mówiąc: zabawa była super!!!

Więcej na:      http://pm44.sosnowiec.dlaprzedszkoli.eu/?m=strona&id=2

Dzień Chłopaka w Muchomrach

Spotkanie z Alpakami w grupie Muchomory

18 września 2017 dzieci z grup: MUCHOMORY i MOTYLE udały się w okolicę skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię.

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-06