Strona głowna  /  MUCHOMORY
MUCHOMORY

NAUCZYCIELE   : mgr  Halina Makówka - nauczyciel mianowany
                                           mgr Jakub Rzepczyński - nauczyciel mianowany

Wesoła grupa spod znaku „ Muchomora” z uśmiechem na twarzy chodzi do przedszkola.
Wszyscy się tu dobrze znamy, bardzo lubimy i miło czas ze sobą spędzamy.
Z wielkim entuzjazmem, chętnie się uczymy, lubimy pracować wiemy, że w przedszkolu
nie można leniuchować.
Rysujemy, malujemy, wytrwale ćwiczymy, chętnie na uroczystościach przedszkolnych tańczymy. Na wycieczki wyjeżdżamy, pełni wrażeń z nich wracamy.
Uwielbiamy gry, zabawy, wesołe piosenki, bo „ Muchomor” to przedszkolak zawsze uśmiechnięty.

W grudniu uczymy się:

PIOSENKA: „Idzie zima”

Idzie zima, pani zima,

nic jej chyba nie zatrzyma.

Białym śnieżkiem sypie wkoło,

żeby było nam wesoło.

Idzie zima, pani zima,

lody, wszystkie rzeki ścina.

Drzewa i dachy maluje,

białej farby nie żałuje.

WIERSZ:„Choinka”

Przyszła do przedszkola

choinka zielona,

powiedziała dzieciom:

- Chcę być wystrojona.

Dzieci się zebrały,

pracę podzieliły

i piękne ubranka

choince zrobiły.

Świątecznie ubrana,

jasnym blaskiem świeci.

Choinka została

w przedszkolu, u dzieci.

BLOKI TEMATYCZNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ :

TYDZIEŃ PIERWSZY: Na jesienny smutny czas

TYDZIEŃ DRUGI: Nadchodzi zima

TYDZIEŃ TRZECI: Święta tuż – tuż

TYDZIEŃ CZWARTY: Co nam przyniesie Nowy Rok ?

Andrzejki to dzień zabaw i wróżb. Każdy pragnie dowiedzieć się co go czeka w przyszłości.

Przedszkolaki jak na ten dzień przystało z wielką ciekawością odsłaniały tajemnice swojej przyszłości.

Takie spotkanie Andrzejkowe odbyło się 30.11.2017r w grupie Muchomorów

i Pszczółek. Wróżka Karolina wraz z Czarodziejem Jakubem przepowiadali dzieciom kim będą z zawodu, jakimi będą osobami, jak również czego powinni przestrzegać i na co uważać. Nie zabrakło również najbardziej popularnej wróżby jaką jest lanie wosku i odczytywanie jego kształtów. Wszystkie wróżby przeplatane były z zabawami oraz tańcami.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Zabawa Halloween

31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy. W tym dniu dzieci z grupy 4 latków : „ Motyle” , „Muchomory” i „Pszczoły” przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. Zabawę prowadzili : Pani Karolina i Pan Kuba. Krotko mówiąc: zabawa była super!!!

Więcej na:      http://pm44.sosnowiec.dlaprzedszkoli.eu/?m=strona&id=2

Dzień Chłopaka w Muchomrach

Spotkanie z Alpakami w grupie Muchomory

18 września 2017 dzieci z grup: MUCHOMORY i MOTYLE udały się w okolicę skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię.

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-03