Strona głowna  /  PSZCZÓŁKI

NAUCZYCIELE :

mgr Renata Kamienowska -   nauczyciel dyplomowany
mgr Karolina Leśniewska - nauczyciel kontraktowy

W miesiącu maju uczymy się:

Piosenka: A ja wolę moją mamę

Pewnego razu Kinga,

spotkała Wikinga
Mieszkał na obrazku,
zrywał się o brzasku
I zwiedzał wielkie morza
I Kindze było go żal

I płakała rano dziś

Pewnego dnia Dorota,
znalazła w lesie kota
Wzięła więc go do domu,
zamiast go dać byle komu
I świetnie się bawili
I w zgodzie sobie żyli

I płakała rano dziś

Może się uśmiechnie dziś

Wiersz: Rodzina

Moi rodzice są kochani,

Całym swym życiem dla mnie oddani,

A ja robiąc im niespodzianki,

Wycinam serca z mej wycinanki.

Pracują ciężko każdego dnia,

A ja im w zamian miłość swą dam.

Za to, że dobrze mnie wychowali

I własne serce dla mnie oddali.

Najukochańsi są na świecie,

Gdy ich poznacie, to się dowiecie.

A ja powtarzam każdego dnia,

Że zawsze, wszędzie za wzór ich mam.

BLOKI TEMATYCZNE NA MIESIĄC MAJ:

Moja miejscowość, mój region.

Łąka w maju.

Święto rodziców.

Nasze sprawy

W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi - 22.04. - Pszczółki postanowiły zaprezentować, w jaki sposób, poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych, można zrobić "coś z niczego". Efekty działań są fantastyczne. Oto "Mistrzowie recyklingu" i ich DZIEŁA ????

Dnia 28 lutego przedszkolaki z grup: Promyczki, Zajączki oraz Pszczółki miały przyjemność spotkania się z wyjątkowym gościem - ratownikiem medycznym. Pan ratownik zaprezentował przedszkolakom swój strój, opowiedział na czym polega jego praca, a także zaprosił do wykonania ćwiczeń praktycznych, które nie były wcale łatwe. Na szczęście dzieciaki świetnie sobie z nimi poradziły. Obejrzały również sprzęt, który ratownicy wykorzystują na co dzień w swojej pracy. A co najważniejsze, poznały nowe fascynujące słowo "resuscytacja" :)

24 lutego Pszczółki odwiedziła pani farmaceutka, a prywatnie mama naszego Filipka. Pani Magda odkryła przed nami tajemnice swojej pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi co można kupić w aptece oraz w jaki sposób wykonuje się leki. Po wszystkim serdecznie podziękowaliśmy za tą pouczającą lekcję :)

Dnia 24.02. Pszczółki uczyły się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata oraz na czym polega praca listonosza. Dzieciaki wybrały się również na pocztę, wysłuchały jakie sprawy można tam załatwić, a także przypomniały sobie, jak wygląda skrzynka pocztowa. Po powrocie do przedszkola Pszczółki stworzyły swoje pocztówki, które zaadresowały i dostarczyły do rodziców.

Chyba wszyscy znamy bajkę o królewnie Śnieżce. Dziś to my wystąpiliśmy w roli aktorów w tym przedstawieniu. Naszą publiczność stanowiły dzieci z grup Koty, Zajączki i Promyczki. Otrzymaliśmy ogromne brawa, co oznacza, że przedstawienie bardzo się podobało. Tym bardziej, że również w tej wersji bajki wszystko skończyło się dobrze!

11 LUTEGO Zajączki i Pszczółki wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie

na przedstawienie pt. „W dolinie Muminków”.

To przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy - jak się okazuje - nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba ... lub nie wiadomo skąd.

/źródło: Teatr Dormana, Będzin/

15 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu III Policji w Sosnowcu. Tematem spotkania były bezpieczne ferie, a w tym utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjantka, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyła, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pani policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcia ze Sznupkiem i zaproszonymi gośćmi oraz wręczyły policjantowi podziękowanie.

JASEŁKA

GOŚCIMY  GÓRNIKÓW!

Z WIZYTĄ U MIKOAJA W FABRYCE ELFÓW

MIKOŁAJ W GRUPIE

ANDRZEJKI

Co to jest Polska? - spytał Jaś w przedszkolu
- Polska to wieś i las i zboże w polu
i szosa, która pędzi autobus

i samolot co leci wysoko nad tobą.
- Polska to miasto, strumień i rzeka

i komin fabryczny co dymi z daleka,
a nawet obłoki co pod niebem mkną.
- Polska to także twój rodzinny dom...”

8 listopada grupy Zajączki i Pszczółki oraz Promyczki spotkały się na uroczystości połączonej z quizem wiedzy o Polsce z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat swojego kraju, jego symboli narodowych, czy ważnych miejsc. Przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowały Katechizm polskiego dziecka.

Jaka to dziewczynka ma roboty wiele,

a na pięknym balu, gubi pantofelek?

Na to i wiele innych pytań Promyczki, Pszczółki i Zajączki odpowiadały we wtorek, 5 listopada, z okazji Światowego dnia Postaci z bajek. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła przednia zabawa!

W naszym przedszkolu, w dniu 1 października odbyła się "Uroczystość Jesienna". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-06