Strona głowna  /  PSZCZÓŁKI

NAUCZYCIELE :

mgr Renata Kamienowska, vicedyrektor, nauczyciel dyplomowany
mgr Karolina Leśniewska - nauczyciel kontraktowy

Witamy, jesteśmy grupą małych, pracowitych Pszczółek. Naszym idolem jest pszczółka Maja, która z Guciem chętnie świat poznawała   i wszystkich w koło szczerym uśmiechem obdarowywała.
Cieszymy się że jesteśmy przedszkolakami i możemy  miło spędzać czas na zabawie   i nauce.

W grudniu uczymy się:

PIOSENKA:,,Mikołaj"

I. Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.

Ref.: Hu, hu, ha! Tra-la-la, co to za Mikołaj x2

II. Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku,

a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku.

Ref.: Hu, hu, ha! Tra-la-la, co to za Mikołaj x2

WIERSZ:

Ubierzemy dziś choinkę w kolorowe bombki.

Zawiesimy srebrny łańcuch i czerwone wstążki.

Bo najpiękniejsza będzie choinka

w sali przedszkolaków

i najpiękniejsze będą prezenty

dla małych i starszaków.

Świecą srebrne gwiazdki wkoło

i lampki mrugają,

moc uśmiechu i radości

przedszkolakom dają!

Nasze sprawy

BLOKI TEMATYCZNE:

TYDZIEŃ PIERWSZY: Na jesienny smutny czas

TYDZIEŃ DRUGI: Nadchodzi zima

TYDZIEŃ TRZECI: Święta tuż – tuż

TYDZIEŃ CZWARTY: Kiedy jest mi nudno

Andrzejki to dzień zabaw i wróżb. Każdy pragnie dowiedzieć się co go czeka w przyszłości.

Przedszkolaki jak na ten dzień przystało z wielką ciekawością odsłaniały tajemnice swojej przyszłości. Takie spotkanie Andrzejkowe odbyło się 30.11.2017r w grupie Muchomorów

i Pszczółek. Wróżka Karolina wraz z Czarodziejem Jakubem przepowiadali dzieciom kim będą z zawodu, jakimi będą osobami, jak również czego powinni przestrzegać i na co uważać. Nie zabrakło również najbardziej popularnej wróżby jaką jest lanie wosku i odczytywanie jego kształtów. Wszystkie wróżby przeplatane były z zabawami oraz tańcami.

Zabawa Halloween

31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy. W tym dniu dzieci z grupy 4 latków : „ Motyle” , „Muchomory” i „Pszczoły” przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane słodkim poczęstunkiem. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. Zabawę prowadzili : Pani Karolina i Pan Kuba. Krotko mówiąc: zabawa była super!!!

Więcej na: http://pm44.sosnowiec.dlaprzedszkoli.eu/?m=strona&id=2

SPOTKANIE Z PANIĄ BI BLIOTEKARKĄ