Strona głowna  /  ZAJĄCZKI

NAUCZYCIELE : mgr Urszula Komur - nauczyciel dyplomowany
mgr Ewa Gaweł - nauczyciel dyplomowany

Zajączki

W miesiącu listopadzie uczymy się:

Wiersz: Katechizm

- Kto ty jesteś?
Wszyscy: - Polak mały.
- Jaki znak twój?
Wszyscy: - Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
Wszyscy: - Między swemi.
- W jakim kraju?
Wszyscy: - W polskiej ziemi.
- Czym ta ziemia?
Wszyscy: - Mą Ojczyzną.
- Czym zdobyta?
Wszyscy: - Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
Wszyscy: - Kocham szczerze!
- A w co wierzysz?
Wszyscy: W Polskę wierzę!

BLOKI TEMATYCZNE NA MIESIĄC LISTOPAD:

1. Moja rodzina

2. Mój dom

3. Moje prawa i obowiązki

4. Moje zdrowie i bezpieczeństwo

DRODZY RODZICE
ZE WZGLĘDU NA ZAISTNIAŁE OKOLICZNOŚCI SPOTKANIE ANDRZEJKOWE JEST ODWOŁANE.

Ale w szkole jest wesoło! Gościnnie na sali rekreacyjnej w SP nr 40

Co to jest Polska? - spytał Jaś w przedszkolu
- Polska to wieś i las i zboże w polu
i szosa, która pędzi autobus

i samolot co leci wysoko nad tobą.
- Polska to miasto, strumień i rzeka

i komin fabryczny co dymi z daleka,
a nawet obłoki co pod niebem mkną.
- Polska to także twój rodzinny dom...”

8 listopada grupy Zajączki i Pszczółki oraz Promyczki spotkały się na uroczystości połączonej z quizem wiedzy o Polsce z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat swojego kraju, jego symboli narodowych, czy ważnych miejsc. Przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski oraz wyrecytowały Katechizm polskiego dziecka.

Jaka to dziewczynka ma roboty wiele,

a na pięknym balu, gubi pantofelek?

Na to i wiele innych pytań Promyczki, Pszczółki i Zajączki odpowiadały we wtorek, 5 listopada, z okazji Światowego dnia Postaci z bajek. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła przednia zabawa!

4 listopada nasza grupa wybrała się na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Samych radosnych dni i dużo zdrówka życzymy Jasiowi i Liliance z okazji 5 urodzin. Buziaki!!

18 października przenieśliśmy się na daleką północ, gdzie przeżywaliśmy mnóstwo przygód
wraz z bohaterami filmu "O, Yeti"

Do wykonania jesiennych obrazów użyliśmy dzisiaj kasztanów. Ależ była fajna zabawa :-)

Urodziny Bartusia. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego i mocno ściskamy!! Sto lat!

Występy w klubie Bakcyl

Serdecznie dziękujemy wszystkim Zajączkom i Rodzicom za życzenia!! :-D

9 października - wycieczka.

Zwiedzaliśmy Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wszystko dla nas było ciekawe: stare, konne sikawki, stare i nowsze samochody, narzędzia, wielki reflektor do oświetlania miejsca pożaru, ale niespodzianka czekała na końcu. Wsiedliśmy do wozu strażackiego i wcieliliśmy się w role dzielnych strażaków : )

"Przygody Technoludka" - teatrzyk w przedszkolu

1 października - Powitanie Jesieni

Bo raz w roku jest dzień taki, że świętują przedszkoaki!
20 września - Dzień Przedszkolaka w Zajączkach

Najlepsze życzenia dla naszej kochanej Nadii, sto lat i duuuużo uśmiechu!

Pierwsze, pokazowe zajęcia z Drużyną Kangura. Hura, hura!!

Witamy w nowym roku szkolnym!!

I zaczynamy od zaległych urodzin. Życzymy wszystkiego co najlepsze dla naszej kochanej Laury... Buziaki!!!

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-23